משלוח עד הבית תוך 3-10 ימי עסקים

דף הבית           אודות           מאמרים         צור קשרמה זה בכלל SLS??

אנחנו מוקפים במוצרים "הכי טובים בשוק", ניזונים ממחקרים שאומרים לנו מה כדאי לקנות וממה כדאי להימנע, וצריכים לקבל החלטה מה להביא הביתה.

עם כל המדע החדש, וסל התרופות שהולך וגדל אנחנו עדיין חשופים למחלות, לזיהום, ולאיכות חיים שרק יורדת עם תוחלת חיים שרק גדלה. למשל, מחקרים הראו שבשנות ה –80, הסיכוי לחלות בסרטן היה 1 מתוך 8,000, ואילו היום המספרים עומדים על 1מתוך 3.
אז אפשר להאשים את הקרינה, אך טלפון נייד הוא די הכרחי בעולם של היום, או את התאגידים הגדולים שמוכרים לנו זבל בתחפושות שונות, אך אפשר גם לעשות בחירות יותר נבונות במוצרים שנמצאים לנו מתחת לאף ונמצאים בשימוש יומיומי- כמו מוצרים למקלחת. בואו תשמעו קצת על SLS, מרכיב הנמצא ב-90% ממוצרי הרחצה והטיפוח, ואיתנו במגע ב-100% מימות השנה.

SLS נחשב לדטרגנט גס מאד, וכאשר הוא בא במגע עם העור הוא עלול לגרום לדלקות עור, לאובדן שיער, לעצירת שתן, ונזק אפשרי להתפתחות העיניים אצל ילדים קטנים.
זה אולי פחות מורגש אצל חלק מהאנשים, אך אלו שסובלים מאדמומיות בעור ומגירודים בלתי פוסקים יודעים על מה אנחנו מדברים.
הבעיה המרכזית היא שמרכיב זה נמצא בכל, וישנם מדפים שלמים בסופר עם SLS. הוא נמצא במרבית בקבוקי השמפו, ובמוצרי הרחצה השונים, במשחת שיניים, כמו גם במוצרי טיפוח למיניהם. בעצם בכל מוצר שעושה לכם קצף.
במקביל הוא נחשב לחומר פלא בתעשייה ומשמש כמנקה רצפות במוסכים, וכמסיר שומן ממנועים, והיצרנים משתמשים בו מכיוון שהוא מייצר הרבה קצף ומחירו זול. לא פלא שהוכח שמוצר זה עלול לגרום לסרטן במרוצת הזמן.

רוצים לדעת מה עוד גורם SLS? אז הנה שלל התופעות לוואי ותחומי האחריות של המרכיב:
הוא עלול לגרום לקטרקט אצל מבוגרים ולעכב ריפוי פצעים על-פני השטח של קרנית העין. ילדים מתחת לגיל 6 פגיעים במיוחד למגע עם חומר זה וחשופים להתפתחות בלתי תקינה של העיניים (מתוך תמצית דו"ח מחקר למניעת עיוורון). הSLS עלול לגרום להיפרדות שכבות העור ולחספוס גס שלו, ופוגע ביכולת של זקיקי השיער להצמיח שיער. הוא גורם מצטבר בלב, בכבד, בריאות ובמוח ועלול לגרום לתפקוד לקוי של איברים אלה. כאילו שכל הרשימה הזאת לא מספיקה, SLS משמש באופן קבוע במחקרים רפואיים לגירוי העור בשביל לבחון את יעילותם של חומרים אחרים כמו למשל קרם פנים. באופן הכי מדעי שיש- הוא מגרה ופוגע בעור.

לכן ההמלצה החמה שלנו היא לבדוק את המרכיבים הרשומים על בקבוקי השמפו שלכם ושאר מוצרי רחצה וטיפוח, וראו אם הם מכילים מרכיב הנקראSodium Laureth Sulfate או Sodium Lauryl Sulfate , או בקיצור  SLS.
הוא בדרך כלל המרכיב הראשון הרשום בין המרכיבים (דבר המעיד על כך שהוא המרכיב העיקרי באותו מוצר).  יש לכם את היכולת לבחור במוצרים טבעיים ללא SLS, וכך להגן על עצמכם ועל ילדיכם משלל סכנות הטמונות במוצרים עם הרכיב. 

אז למה לא בעצם?

logo בניית אתרים